Assessment center: hoe bereid ik me voor op een assessment?

Kan ik me voorbereiden op een assessment?
Nee, dat kan je niet! Het is geen examen waarvoor je op voorhand kan studeren. De grootste tip die we jou kunnen geven, is: wees uitgerust! Een assessment center duurt een volledige dag en is voor de meeste kandidaten mentaal vermoeiend. Zorg dat je dus voldoende uitgerust bent zodat je gefocust aan de dag kan beginnen. Een tweede maar even belangrijke tip: wees jezelf! Het heeft geen zin om je op een specifieke manier te gedragen tijdens een opdracht omdat je denkt dat bepaalde competenties worden gemeten. Blijf jezelf en doe wat je in een normale situatie zou doen.
De dag van het assessment
De dag van het assessment zelf sta je waarschijnlijk met wat (gezonde) zenuwen op, niet wetende wat de dag zal brengen. Maar we stellen jou al meteen gerust. Ja, er is voldoende parking voorzien aan onze kantoren zodat je je daar al geen zorgen over hoeft te maken. Parking: check! Vervolgens zullen onze collega’s jou met een glimlach en een lekker tasje koffie of thee verwelkomen. Je krijgt een eigen ruimte toegewezen en een collega overloopt samen met jou de dagplanning, waarin staat wanneer welke testen zullen worden afgenomen. De inhoud van het assessment is afhankelijk van de functie. Meestal bestaat een assessment onder meer uit computertesten (persoonlijkheidsvragenlijst, redeneertest …), een diepte-interview en interactieve oefeningen. Vóór het begin van elke test krijg je een uitgebreide uitleg met de verwachtingen en de tijdslimiet. Daarnaast is er voldoende voorbereidingstijd voorzien. Is iets niet helemaal duidelijk of heb je nog wat vragen? Geen probleem! Wij staan op elk moment voor jou klaar. ‘s Middags trakteren wij je op een lekker broodje naar keuze en kan je wat tot rust komen. Lunch: check! Ga je graag even naar buiten om een luchtje te scheppen? Ook dat is geen probleem! Zo kan je met nieuwe moed aan de verdere opdrachten beginnen. Wanneer alle testen zijn doorlopen, zit voor jou de dag erop.
Toch liever digitaal? Hoewel we er alles aan doen om het assessment op kantoor op een veilige manier (volgens de coronarichtlijnen) te laten verlopen, begrijpen we dat sommige kandidaten zich comfortabeler voelen als dit digitaal verloopt. Het is daarom mogelijk om het assessment volledig digitaal af te leggen. Let op! Zorg voor een goede internetverbinding en stroomvoorziening en zonder je af in een rustige ruimte waar je niet gestoord kan worden.
Feedback
Na het assessment maken we een rapport op waarin de resultaten van het assessment worden toegelicht. Als kandidaat heb je recht op feedback, indien je dat wenst. De verantwoordelijke assessor zal jou dan met veel plezier feedback geven. Belangrijk om te weten: een assessment is een momentopname waarbij competenties worden gemeten die relevant zijn voor een bepaalde functie.
Zit je nog met vragen over het assessment center? Neem dan zeker contact met ons op. Wij helpen je graag verder.
-
Week van de bedrijfsoverdracht: onze expertise over familiale opvolging gebundeldDeze week zet VLAIO (Vlaams Agentschap voor Innoveren & Ondernemen) helemaal in het teken van de bedrijfsoverdracht. Bij Motmans begeleidden we al talloze zulke processen bij familiebedrijven. De kennis en ervaring die we door de jaren heen opdeden, deelden we graag. In dit artikel vind je achter de links in de tussentitels al onze inzichten terug over de overdracht bij familiebedrijven!Lees meer
-
Aanpassingsvermogen als redding van een onbewoond eilandVanuit je zetel naar een survival-programma op televisie kijken kan erg vermakelijk zijn, maar stel je voor dat je strandt op een onbewoond eiland waar geen spoor van onze moderne wereld te bekennen is. Red je het dan met de kennis die je op tv vergaarde? Volgens Charles Darwin wordt overlevingskans bepaald door iets anders: aanpassingsvermogen. Hoewel hij het had over het voortbestaan van een soort, geldt ook voor individuen dat het vermogen om zich aan te passen aan veranderende omstandigheden cruciaal is. Zelfs op de werkvloer houdt dat principe stand!Lees meer
-
Wat met de overdracht van mijn familiebedrijf?De nieuwe generatie staat gretig te trappelen om aan de slag te gaan. Een wissel van wacht dient zich aan voor een groeiende onderneming. Of de zaakvoerder wil zelf andere oorden opzoeken dan die van het familiebedrijf en gaat op zoek naar een opvolger buiten de familie.Lees meer
Wat de reden ook is om over te gaan tot de overdracht van het familiebedrijf: het is nooit een makkelijke stap. Successie betekent voor de overlater namelijk niet alleen het zakelijk doorgeven van de fakkel, maar ook het afscheid nemen van een levenswerk. Hoewel die stap emotioneel zwaar kan zijn, loont het de moeite goed voorbereid aan het proces te beginnen en dus al op voorhand het verloop van de overdracht uiteen te zetten. "Een goede voorbereiding is cruciaal voor het overleven van onze familiebedrijven."